bclcompetitieresults

PROGRAMMA BCL COMPETITIE 2018/2019

A

TEAM

MATCH

WIN

DRAW

LOSS

POINT

LSD

 

 

 

 

 

 

 

 

1e

N19/Campina Turnhout

4

2

2

0

6

334,0

2e

Verreycken/Zemst

4

3

0

1

6

541,5

3e

CC Tilburg

4

2

1

1

5

822,5

4e

Brewer's Ducks/Campina Turnhout

4

2

1

1

5

1054,5

5e

Steengoed/Zemst

4

1

0

3

2

1034,5

6e

Taxandria/Campina Turnhout

4

0

0

4

0

1393,0

DATUM

MATCHES B-DIVISIE

UITSLAG

4 oktober 20u00

Curl Jam/Zemst - Wipe my IJs/Zemst

9-3 (1-0,2-0,0-1,2-0,0-1,0-1,2-0,2-0)

7 oktober 18u00

Team Efteling/Gent - Founders/Gent

10-6 (3-0,0-1,2-0,2-0,0-1,0-4,1-0,2-0)

7 oktober 18u00

Canadians/Zemst - Zemstones/Zemst

8-5 (1-0,0-1,2-0,2-0,0-1,0-2,0-1,3-0)

18 oktober 20u00

Team Efteling/Gent - Curl Jam/Zemst

9-9 (0-1,4-0,0-3,0-4,2-0,2-0,1-0,0-1)

---

Founders/Gent - Canadians/Zemst

forfait, winst Canadians

21 oktober 18u00

Wipe my IJs/Zemst - Zemstones/Zemst

7-8 (0-2,0-1,0-1,3-0,1-0,0-1,0-3,3-0)

4 november 18u00

Team Efteling/Gent - Wipe my IJs/Zemst

11-5 (0-1,0-1,2-0,3-0,3-0,0-2,0-1,3-0)

11 november 9u30

Curl Jam/Zemst - Canadians/Zemst

4-13 (0-2,3-0,0-3,0-3,0-3,0-2,1-0,X)

11 november 18u00

Founders/Gent - Zemstones/Zemst

7-3 (0-1,1-0,2-0,2-0,0-1,1-0,1-0,0-1)

?

Founders/Gent - Wipe my IJs/Zemst

 

2 december 18u00

Curl Jam/Zemst - Zemstones/Zemst

6-5 (1-0,2-0,0-1,0-2,1-0,1-0,1-0,0-2)

2 december 20u00

Canadians/Zemst - Team Efteling/Gent

9-2 (1-0,2-0,1-0,0-1,0-1, 2-0 3-0,X-X)

9 december 20u00

Canadians/Zemst - Wipe my IJs/Zemst

8-6 (0-1,1-0,0-1,3-0,0-1,0-1,4-0,0-2)

16 december 18u00

Team Efteling/Gent - Zemstones/Zemst

 

20 december 20u00

Founders/Gent - Curl Jam/Zemst

 

B

TEAM

MATCH

WIN

DRAW

LOSS

POINTS

LSD

 

 

 

 

 

 

 

 

1e

Canadians/Zemst

5

5

0

0

8

583,0

2e

Efteling/Gent

4

2

1

1

5

1011,0

3e

Curl Jam/Zemst

4

2

1

1

5

1085,5

4e

Zemstones/Zemst

4

1

0

3

2

941,5

5e

Wipe My IJs/Zemst

4

0

0

4

0

849,0

6e

Founders/Gent

3

1

0

2

0

944,5

DATUM

MATCHES A-DIVISIE

UITSLAG

7 oktober 18u00

Brewer's Ducks/Campina - CC Tilburg

6-7 (0-1,1-0,0-2,0-1,0-2,3-0,2-0,0-1)

11 oktober 20u00

Steengoed/Zemst - Verreycken/Zemst

4-7 (2-0,0-2,1-0,0-1,0-1,1-0,0-3,X)

18 oktober 20u00

Taxandria/Campina - N19/Campina

3-10 (1-0,0-2,0-2,0-1,2-0,0-1,0-2,0-2)

18 oktober 20u00

Verreycken/Zemst - Brewer's Ducks/Campina

4-10 (3-0,0-0,0-0,0-1,1-0,0-1,0-3,0-5)

21 oktober 9u30

Taxandria/Campina - CC Tilburg

4-6 (1-0,0-2,2-0,1-0,0-1,0-1,0-1,0-1)

21 oktober 18u00

Steengoed/Zemst - Campina/N19

2-11 (2-0,0-1,0-2,0-1,0-2,0-2,0-3,X)

4 november 20u00

Campina/N19 - Campina/Brewer's Ducks

6-6 (1-0,0-2,3-0,0-1,0-1,0-1,2-0,0-1)

10 november 20u00

Verreycken/Zemst - CC Tilburg

9-0 (2-0,1-0,2-0,2-0,1-0,1-0,X,X)

18 november 14u00

Steengoed/Zemst - Taxandria/Campina

11-4 (0-1,4-0,2-0,4-0,0-1,0-1,1-0,0-1)

2 december 9u30

Steengoed/Zemst - Brewer's Ducks/Campina

4-9 (1-0,0-1,2-0,0-1,0-4,1-0,0-1,0-2)

2 december 9u30

Verreycken/Zemst - Taxandria/Campina

9-7 (1-0,0-1,3-0,3-0,1-0,0-1,0-5,1-0)

2 december 9u30

Campina/N19 - CC Tilburg

8-8 (1-0,2-0,0-2,2-0,0-1,3-0,0-2,0-3)

13 december 20u00

Verreycken/Zemst - Campina/N19

 

15 december 20u00

Steengoed/Zemst - CC Tilburg

 

20 december 20u00

Brewer's Ducks/Campina - Taxandria/Campina